15.týden těhotenství

Vaše miminko měří 10 cm a je velké asi jako citron. Jeho kosti už by byly patrné na rentgenu. Těhotenské bříško už je vidět a vy rychleji přibíráte na váze.
 
15. týden těhotenství

Info pro táty: Jak často se chodí k lékaři? A máte jít taky?

V této fázi chodí ženy k lékaři 1× za 4 týdny. Teď je před vámi důležitý screening v 16. týdnu, který odhalí riziko různých nemocí. Zeptejte se své partnerky, jestli si přeje, abyste šel s ní. Jestli chcete být u toho, až ultrazvuk odhalí pohlaví miminka, zajděte společně na vyšetření ve 20. týdnu

Miminko ve 15. týdnu těhotenství

Nesviťte mi do očí!

  • Od hlavičky po zadeček měří: 10 cm
  • Váží: 70 g

Miminko má pořád zavřené oči. Kdybyste ale na břicho posvítili silnou baterkou, bude před světlem uhýbat. Ale nezkoušejte to, taky byste nechtěli, aby vám někdo svítil do očí. :)

Začíná proces kostnatění, na rentgenu už by byla vidět kostra. 

V plicích se tvoří první plicní sklípky a na jazyku chuťové pohárky. Nohy teď rostou rychleji než ruce.

15. týden těhotenství

Co ukáže ultrazvuk v 15. týdnu těhotenství?

Co ukáže ultrazvuk v 15. týdnu těhotenství? Pohlaví vám většinou odhalí až ultrazvuk ve 20. týdnu. Když se ale miminko dobře otočí, je někdy vidět už v 15. týdnu.
15. týden těhotenství

Jak vypadá bříško v 15. tt? A jak je to s váhou?

V 15. týdnu už to nevypadá, že jste měla větší oběd. Ale místo v tramvaji vám asi sám od sebe přenechá málokdo. :) Na váze teď přibýváte rychleji než v prvním trimestru. Zajímá vás, kolik ženy běžně přiberou? Podívejte se do naší váhové kalkulačky.
15. týden těhotenství

Co se děje v dalších týdnech těhotenství?