16.týden těhotenství

 
Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha.
16. týden těhotenství

Miminko v 16. týdnu těhotenství

Lorem ipsum dolor sit amet!

Maecenas posuere ante eget ex venenatis, et feugiat nisi faucibus. Quisque tincidunt, massa vitae pellentesque vehicula, ipsum enim sollicitudin lectus, faucibus vulputate lacus mi eu erat.

Pellentesque et nibh eget neque ullamcorper luctus vitae ac arcu. Nam sed rutrum nibh. Phasellus pulvinar, lectus sit amet sollicitudin tristique, ligula odio varius nulla, vel venenatis arcu lacus vel massa.

Maminka v 16. týdnu těhotenství

Lorem ipsum dolor sit amet!

Phasellus pulvinar, lectus sit amet sollicitudin tristique, ligula odio varius nulla, vel venenatis arcu lacus vel massa.

16. týden těhotenství
16. týden těhotenství
 

Co ukáže ultrazvuk v 16. týdnu těhotenství?

ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas posuere ante eget ex venenatis, et feugiat nisi faucibus. Quisque tincidunt, massa vitae pellentesque vehicula, ipsum enim sollicitudin lectus.
16. týden těhotenství

Téma týdne: 

Strie, péče o pleť

Strie jsou jedním z nejčastějších kožních problémů v těhotenství. Jsou to drobné jizvičky na povrchu pokožky, které se typicky objevují na břiše, prsech, hýždích nebo stehnech. 

Vznikají nejčastěji ve 2. a 3. trimestru těhotenství a na začátku mají obvykle červenou nebo růžovou barvu. Postupem času se mírně rozšiřují a blednou (výsledná barva bývá světlejší než okolní pokožka), nikdy však nezmizí zcela.

Otevřít článek Strie, péče o pleť

Odpočatá mámá = spokojená máma

Jste pořád ve spojení? I to už v 16. týdnu začíná být výzva. 

Náš tip: Pořiďte si těhotenský a kojicí polštář. Dnes už jich máme naštěstí dost, ale když čekala první miminko naše zakladatelka Míša, nemohla žádný pořádný najít. A tak si ho navrhla a s pomocí rodiny vytvořila.

Dnes je šijeme ze 100% bavlny a rouna, které nešustí a neslehává.

Polštář vás měkce obejme a podloží. Práci na počítači zvládnete v pohodlí. A až bude bříško větší, vyspíte se do syta.

16. týden těhotenství
16. týden těhotenství
 

Info pro táty: Jak často se chodí k lékaři? A máte jít taky?

V této fázi chodí ženy k lékaři 1× za 4 týdny. Teď je před vámi důležitý screening v 16. týdnu, který odhalí riziko různých nemocí. Zeptejte se své partnerky, jestli si přeje, abyste šel s ní. Jestli chcete být u toho, až ultrazvuk odhalí pohlaví miminka, zajděte společně na vyšetření ve 20. týdnu
16. týden těhotenství

Mražený cheesecake s jahodami ze zahrádky

Odpírat si v těhotenství chuť na sladké je těžké - zvlášť když dorazí jahůdky od babičky (nebo od kamarádky:) ze zahrádky...

Navíc tenhle mražený domácí cheesecake - to není jen jídlo, ale i recept na dobrou náladu!

Ochutnejte nový recept

Cvičení týdne: Záklon v kleku (Ustrasana)

Záklonová pozice "Velblouda" ulevuje bolestem spodních zad a krásně protahuje celou přední stranu těla. 

Navíc podporuje trávení a pomáhá proti zácpě.

16. týden těhotenství
16. týden těhotenství
 

Co se děje v dalších týdnech těhotenství?

Vyberte svůj týden a přečtěte si, jak se mění miminko i vaše tělo.