13.týden těhotenství

Vaše miminko roste jako z vody. Už je velké jako limetka! Má unikátní otisky prstů a po těle mu začíná růst chmýří. Objevují se i první vlásky. Maminky už v 13 tt vidí bříško, zvětšují se jim prsa a začíná se tvořit kolostrum.
 
13. týden těhotenství

Info pro táty: Lorem ipsum dolor sit amet

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa. In id ultrices neque, nec scelerisque tellus. Curabitur semper vestibulum felis porta maximus.

Miminko ve 13. týdnu těhotenství

Mámo, táto, už mám vlásky!

  • Od hlavičky po zadeček miminko měří: 7,4 cm
  • Váží: 23 g

Miminko má ve 13 tt pořád ještě průhlednou kůži. Už se na ní ale začíná tvořit chmýří zvané lanugo. Na hlavičce se objevují první vlásky – to ale nutně neznamená, že se vaše miminko narodí vlasaté.

Chrupavky se postupně proměňují v kosti, které by už byly vidět na rentgenu. Miminku se také tvoří unikátní otisky prstů

Ještě ale nezjistíte, jestli je to holka, nebo kluk.

13. týden těhotenství

Co ukáže ultrazvuk v 13. týdnu těhotenství?

Miminko ve 13. týdnu těhotenství dělá pořádné akrobatické kousky. Svírá ručičky v pěst, mává s nimi před sebou, kope nožičkama a stahuje prstíky. Ještě ale nezjistíte, jestli je to holka, nebo kluk.
13. týden těhotenství

Jak velké je bříško ve 13 tt?

Ve 13. týdnu už je bříško trochu vidět – ale nejspíš si ho všimnete jen vy.  Často už přichází i bolesti zad. Sedět hodinu u počítače je těžší a těžší. Usnadněte si život: Vyberte si už teď těhotenský polštář, který pomůže pohodlně se uvelebit u počítače i večer v posteli. Za pár týdnů už bude bříško větší – a polštář jako když najdete.
13. týden těhotenství

Co se děje v dalších týdnech těhotenství?