11. týden těhotenství

Vaše miminko je zatím velké jen jako švestka, ale už má vyvinuté genitálie. Na ultrazvuku však ještě nejsou vidět. Maminky v tomto období běžně zažívají nevolnosti. Nebojte, brzy odezní! Hlídejte si především dostatečný příjem minerálů.
 
11. týden těhotenství

Info pro táty: Lorem ipsum dolor sit amet

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa. In id ultrices neque, nec scelerisque tellus. Curabitur semper vestibulum felis porta maximus.

Miminko ve 11. týdnu těhotenství

Cucám si palec!

  • Od hlavičky po zadeček miminko měří: 4 cm
  • Váží: 7 g

Právě se završuje důležité období ve vývoji vašeho miminka. I když je ještě maličké, jeho pohlavní orgány už jsou vyvinuté

V 11 tt je miminko velmi aktivní. Přetáčí se na všechny strany, kope nohama, protahuje se. Už umí sevřít ruku v pěst a cucá si palec. Jeho hlavička tvoří asi polovinu celkové délky. Kolem sebe má spoustu plodové vody, proto zatím neucítíte jeho pohyby.

11. týden těhotenství

Co ukáže ultrazvuk v 11. týdnu těhotenství?

Asi už se těšíte, až zjistíte pohlaví miminka. To ale bohužel ještě nejde, miminko je na to moc maličké. Ultrazvuk vám pohlaví odhalí až za měsíc až dva. Existuje ale novinka: stanovení pohlaví z krve podle DNA plodu, které v krvi koluje. Zatím se provádí jen u maminek s rizikem nemocí, které jsou vázané na pohlaví.
11. týden těhotenství

Víte, že těhotenství je poznat i z toho, jak sedíte?

V 11 tt ještě bříško není vidět, ale zkušené mámy už novou mámu poznají. Většinou jí dělá potíže sedět u počítače nebo večer u televize. Záda bolí, navíc jste nevyspaná, protože se v noci budíte na čůrání a ráno běžíte zvracet. Vybavte se už v tomto období těhotenským polštářem. Podloží vás při sezení a pomůže najít polohu, ve které prospíte celou noc. Až bude bříško větší, budete za tohoto pomocníka vděčná.
11. týden těhotenství

Co se děje v dalších týdnech těhotenství?

Vyberte svůj týden a přečtěte si, jak se mění miminko i vaše tělo.