test tyden

Test Tyden 10

Video TTT 

V tomto týdnu miminko pokračuje rozvíjením reflexů, aktivně otvírá a zavírá pěstičky a dokonce polyká a pak si recykluje plodovou vodu. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisci elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua.

Díky moderním zobrazovacím přístrojům víme, že pokud se na břicho těhotné namíří paprsek světla, tak se mimčo klidí z jeho dosahu :) 

Pleť a pigmentace

Kromě toho, že roste bříško, rostou i prsa - má těhotenství také vliv na pleť a pigment kůže. Často se opakuje, že těhotné ženy "září" a mají skvělou pleť a vlasy... mno :) Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisci elit, sed eiusmod tempor incidunt.

Poměrně časté jsou pigmentové skrvny v obličeji, tmavší dvorce bradavek a takzvaná "linea negra", tmavší čára na kůže, vedoucí přes pupík přes celé břicho.

 

PÉČE O PLĚŤ V TĚHOTENSTVÍ

Test Tyden 10
Test Tyden 10

Téma pro tento týden - těhotenská průkazka.

Trochu to připomíná očkovací průkaz, těhotenská kalkulačka je taková papírová knížečka, která vás bude od 12. týdne provázet všemi kontrolami a vyšetřeními spojenými s těhotenstvím. 

A na co je potřeba dávat pozor? Zvracení v těhotenství - pokud je doprovázeno křečemi, horečkou nebo vám následný stav neumožňuje jíst a pít, neváhejte a kdykoliv kontaktuje lékaře.

 

BLOG - TĚHOTENSKÁ PRŮKAZKA

Recept pro tento týden

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisci elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur.

 

CELÝ RECEPT

Test Tyden 10
Test Tyden 10

Cvičení pro tento týden

Cviky vhodné v těhotenství i šestinedělí, od obyčejného protahování, přes yogu po rehabilitační cviky po císařském řezu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisci elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam.

 

CVIČENÍ

A něco pro lepší spánek...

Zase probdělá noc? Jak musíte v noci vstát na záchod, tak je pak problém rychle se znovu uložit a zabrat? Chcete se v noci pohodlně přetočit z boku na bok? Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisci elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. 

Ut enim ad minim veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur.

TĚHOTENSKÉ POLŠTÁŘE

Test Tyden 10